Ursus C330. Tani ciągnik do niewielkiego gospodarstwa

Posiadanie niewielkiego gospodarstwa, wbrew pozorom, może gwarantować stabilne zarobki i spokojną sytuację ekonomiczną. W takim gospodarstwie nie jest potrzebne posiadanie dużego i drogiego ciągnika rolniczego. O wiele lepiej postawić na tani ciągnik sprzed lat. Na przykład taki jak Ursus C330.


Ursus C330

Ursus C330, pomimo tego, że jest konstrukcją sprzed wielu lat, sprawdzi się idealnie jako podstawowy ciągnik w niewielkim gospodarstwie. Nie jest zbyt szybki, nie jest też bardzo mocny, bez problemu jednak przy jego pomocy można wykonywać wszelkie prace rolnicze. Co istotne, w niewielkim gospodarstwie, to ciągnik wyjątkowo tani. Już za kilka, kilkanaście tysięcy złotych można nabyć taki traktor i to w dobrym stanie technicznym. Czy warto kupić taki sprzęt? Jak najbardziej tak.

Tanie części do Ursus, to duża zaleta.

Bardzo dużym atutem starego Ursusa C330 to bezproblemowy dostęp do tanich części zamiennych. Części do Ursus można kupić w sieci Internet, w wielu sklepach rolniczych. Oczywiście wiele lat po zakończeniu produkcji, trudno liczyć na części z fabryki, ale nie oznacza to, że nie ma części nowych do tego ciągnika – wiele części do Ursus produkują różnego rodzaju firmy. Linki, łożyska, uszczelniacze – z dostępem do tego typu części nie ma żadnego problemu.

Części używane.

Szukając części do Ursus, szybko można zauważyć szereg części używanych. Czy warto decydować się na ich zakup? Wbrew pozorom tak. Jeśli są sprawne, to nie ma się nad czym zastanawiać. Oczywiście są części, które warto wymieniać jedynie na nowe, jednak to tylko wyjątki. Dużym atutem części używanych jest cena zakupu, ale nie tylko. Niemniejszą zaletą jest jakość – wiele z nich to części o wiele lepsze jakościowo od części produkowanych współcześnie gdzieś w Chinach.

Podsumowując.

Ursus C330 to idealny sprzęt do niewielkiego gospodarstwa. Pomimo wielu lat od zakończenia produkcji tego udanego modelu, wciąż jest wart uwagi. Zadbany, wyremontowany, przez wiele lat będzie służył bezawaryjnie, dzięki czemu praca w gospodarstwie będzie szybka i łatwa.