28

Thursday, September

Skuteczne pozycjonowanie stron Poznań

Kredyt konsolidacyjny – co powinniśmy o nim wiedzieć?
 /  / Kredyt konsolidacyjny – co powinniśmy o nim wiedzieć?
Kredyt konsolidacyjny – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Kredyt konsolidacyjny – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Kredyt konsolidacyjny – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Konsolidacja kredytów to hasło, które spotykamy dziś coraz częściej, aczkolwiek nie jest ono wcale nowe, a wręcz przeciwnie. Pierwszy raz usłyszeliśmy o nim bowiem już jakieś dziesięć lat temu, kiedy to banki uznały, iż najwyższa pora na wyjście swoim klientom naprzeciw i zapewnienie im możliwości złączenia kilku kredytów w jeden.

Wynikało to oczywiście z faktu, iż klient z problemami finansowymi nie jest klientem dobrym, a wręcz przeciwnie. W ten oto sposób powstało więc pojęcie znane dziś jako kredyt konsolidacyjny, które zdobywa coraz to większą popularność. Przyjrzyjmy się mu zatem z bliska, zakładając oczywiście, iż ogólne jego podstawy po prostu znamy.
Kwota kredytu

Jeśli chodzi o jego kwotę, zawsze jest ona uzależniona od rynkowej wartości konkretnych nieruchomości, stanowiących zabezpieczenie kredytowe. Suma nie przekracza jednak siedemdziesięciu procent wartości owej nieruchomości, chociaż są od tej reguły pewne odstępstwa i wyjątki. Przechodząc natomiast do konkretnych cyfr, minimalna kwota wynosi tu zazwyczaj dwadzieścia tysięcy złotych, a maksymalny próg kredytu aż sześćset tysięcy złotych.
Okres kredytowy

Okres kredytowy, czyli czas, w którym kredyt konsolidacyjny będzie spłacany, wynosić może nawet do trzydziestu pięciu lat, ale wszystko jest zależne tak naprawdę od zastosowania owego kredytu.
Waluta kredytowa

Kredyty konsolidacyjne mogą być realizowane w różnych walutach, takich jak franki szwajcarskie, euro czy dolary amerykańskie.
Oprocentowanie kredytowe

Oprocentowanie jest dość zróżnicowane, ale zazwyczaj wygląda to tak, że wszystko uzależnia się od przeznaczenia zobowiązania. Jednym więc słowem, jeśli kredyty konsolidacyjne obejmują spłatę mieszkania, oprocentowanie będzie inne, aniżeli w przypadku celów dowolnych. Dobrze jest zatem skonsultować to wszystko z bankami i dostosować konkretne parametry pod swoim indywidualnym kątem.

Podsumowując i biorąc pod uwagę, że powyższe to tylko przysłowiowy wierzchołek góry lodowej, warto mieć na uwadze fakt, iż wszystko, co związane z kredytem konsolidacyjnym, musi być dokładnie przestudiowane. Nie ma bowiem możliwości, aby ktokolwiek zaciągnął ten kredyt bez wcześniejszego rozeznania w poszczególnych jego parametrach.

About the author:

Related posts