28

Thursday, September

Skuteczne pozycjonowanie stron Poznań

Krok po kroku zakładamy lokatę online
 /  / Krok po kroku zakładamy lokatę online
Krok po kroku zakładamy lokatę online

Krok po kroku zakładamy lokatę online

Krok po kroku zakładamy lokatę online

Jeśli lubujemy się w rozwiązaniach nowoczesnych w kontekście oszczędzania pieniędzy – nie powinniśmy przejść obojętnie obok szeroko rozumianych lokat internetowych. Dlaczego? A no dlatego, że to właśnie one są jednym z lepszych sposobów na pomnożenie swojego kapitału przy minimalnym wysiłku oszczędzającego. Do rzeczy jednak: w czym najlepsza lokata internetowa jest lepsza od innych metod pomnażania pieniędzy?
Zalety e-lokat:

bezpłatne otwarcie oraz prowadzenie depozytu,
maksymalna wygoda w kwestii jego otwierania (za co odpowiada system bankowości internetowej),
niski próg minimalny do założenia lokaty,
wysokie oprocentowanie (aczkolwiek uzależnione od wysokości i okresu),
możliwość wyboru pomiędzy oprocentowaniem stałym oraz zmiennym),
gwarancja otrzymania kapitału nawet przy bankructwie banku (za co odpowiada Bankowy Fundusz Gwarancyjny).

A może konto oszczędnościowe?

Niektórzy uważają natomiast, że nawet najlepsza lokata internetowa nie jest w stanie zaspokoić ich potrzeb w tak dużym stopniu jak internetowe konto oszczędnościowe. Czy jest w tym ziarnko prawdy? Oczywiście, że tak, ponieważ lokaty i konta oszczędnościowe konkurują ze sobą od zawsze, ale wciąż nie udaje się wyłonić, które zeń jest lepsze. Wynika to z faktu, iż jedni klienci preferują raczej opcję numer jeden, a inni klienci opcję numer dwa, a zatem dochodzimy do sytuacji, kiedy to obydwa rozwiązania są bardzo atrakcyjne i godne uwagi. Aby ostatecznie przekonać się, które rozwiązanie jest lepsze – kliknij tutaj.

Niemniej, aby rozumieć różnicę, pamiętajmy, że lokata wymaga zamrożenia kapitału, ale jest bardziej opłacalna pod względem oprocentowania, a z kolei konto umożliwia dysponowanie tymże w zależności od oczekiwań i chęci. Wracając jednak do głównej istoty dzisiejszego tematu, lokata internetowa – także w odniesieniu do konta oszczędnościowego – jest rozwiązaniem niewątpliwie opłacalnym i nie zapowiada się, aby ten stan rzecz miałby zostać zmieniony, a wręcz przeciwnie. Owszem, może być tak, iż komuś depozyt ten w swej formie nie podpasuje – jasne – ale to już chodzi raczej o kwestię ogólnego postrzegania lokat, a nie o kwestię tego, czy działa ona za pośrednictwem sieci internetowej, czy też za pomocą tradycyjnych rozwiązań. Tak czy owak, oszczędzanie jest na tyle delikatną sprawą, że nikt nie powinien mieć wątpliwości odnośnie opłacalności praktykowania takowego na różne sposoby.

About the author:

Related posts